Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Beyaz Sarı Emaye Mini Kase

Ürün Kodu : 101763-
200,00 TL
200,00 TL
%0 İndirim
Daha Fazla Refikadan
Daha Fazla Kaseler
Seçiniz :

Beyaz Sarı Emaye Mini Kase

Refika'dan Beyaz Sarı Emaye Mini Kase, minimalist tasarımı ve şık renk kombinasyonu ile mutfakta ve sofrada vazgeçilmez bir parça olmaya aday. Beyazın zerafeti ve sarının enerjisi, bu mini kaseye hem sıcaklık hem de modern bir görünüm katıyor. Emaye malzemenin dayanıklılığı ve ısıya karşı üstün direnci, bu kasenin uzun yıllar boyunca kullanılabilirliğini garanti ediyor. Aperatifler, soslar veya özel tatlı sunumları için ideal olan bu kase, pratik kullanımıyla da öne çıkıyor. Kolay temizlenen yapısı sayesinde hızlı ve etkili bir şekilde yıkanabilir. Sofralarınızda şık bir detay olarak yer alacak Beyaz Sarı Emaye Mini Kase, hem fonksiyonelliği hem de estetiği bir araya getiriyor.


Ebat

Çap: 8 cm.
Yükseklik: 4 cm.


Emaye nedir?
Emaye, metal veya döküm bir malzemenin, üzerine eriyik camın dökülüp kaplandıktan sonra 800 oC gibi yüksek sıcaklıkta fırınlanmasıyla elde edilen cam bir malzemedir.


Emaye nasıl kullanılabilir, nasıl muhafaza edilebilir?
  • Mutfaklarımızda yanmaz-yapışmaz kaplama olarak bilinen birçok malzeme, aslında ocak üzerinde 280oC’ye ulaştığında içerisindeki zehirli kimyasalların salınımına başlar. Dolayısıyla bu kaplar sağlığa zararlıdır. Ancak emaye kaplı ürünler, bu kaplamaların aksine 800oC gibi yüksek sıcaklıklarda fırınlandığından, yapı itibariyle daha yüksek sıcaklıklarda kullanıma uygundur.
  • Emaye kaplamanın dayanıklılığı aynı zamanda mutfak araç ve gereçlerinin indüksiyon (elektrikli) ocaklar dâhil olmak üzere tüm ocaklarda kullanılmasını ve bulaşık makinesinde yıkandığında zarar görmemesini sağlar.
  • Emaye mutfak gereçleri çok işlevseldir. Günlük hayatınızda fırına giren camları nasıl kullanıyorsanız emayeleri de öyle kullanabilirsiniz.
  • Emaye kapta, yemeğinizi fırında veya ocakta pişirip ardından bulaşık makinasında rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Pişirme veya yemek hazırlığı sırasında karıştırmak için ahşap kullanmakta fayda var; kullanacağınız çok sert metaller emayenin yüzeyini çizebilir.


Emaye kullanmanın avantajları nelerdir?

  • Mutfak gereçlerinin bir diğer faydası da ANTİBAKTERİYEL bir yüzeye sahip olmasıdır. Bu sayede özellikle saklama sırasında gıda maddelerinin daha uzun süre muhafaza edilmesini sağlar.
  • Emaye yüzeyinin pürüzsüz oluşu yıkanmasını kolaylaştırır. Böylece hem zamandan hem de deterjandan tasarruf etmenizi sağlar.
  • Emaye yüzeyinde yer alan katmanın hızlı ısı alışverişi sayesinde enerji tasarrufu da sağlamanıza katkıda bulunur.


Afiyet ve bereketle güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...


Teslimat:
Satın aldığınız ürünler 2 iş günü içerisinde kargoya verilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.