Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Beyaz Kırmızı Emaye Mini Kase

Ürün Kodu : 100188-018
200,00 TL
200,00 TL
%0 İndirim
Daha Fazla Refikadan
Seçiniz :

Beyaz Kırmızı Emaye Mini Kase

Refika'dan Beyaz Kırmızı Emaye Mini Kase, mutfakta çok yönlü bir kullanım sunan ve zarifliğiyle sofralarınızı renklendirecek bir parçadır. İçindeki beyazın ve dışındaki canlı kırmızının kontrastı, masanızda sofistike bir dokunuş yaratırken, emaye kaplamanın sağlamlığı uzun ömürlü bir kullanım garantisi sunar.

Bu mini kase, meze ve sos servislerinden, atıştırmalıklarınıza kadar geniş bir kullanım alanı sunar. Yalnızca fonksiyonel bir ürün olmanın ötesinde, sofistike tasarımı ve çarpıcı renkleri ile sofralarınızın estetiğini de artırır.

Beyaz Kırmızı Emaye Mini Kase, hem gündelik kullanımlarınızda hem de özel günlerde misafirlerinizi ağırlarken vazgeçilmez bir parça olacak. Bu ürünle, her kullanımda sofralarınızı renklendirirken, mutfak deneyiminizi de bir adım öteye taşıyacaksınız. Kendi sofralarınızı renklendirmek için ya da sevdiklerinize hoş bir hediye olarak tercih edebilirsiniz. Her yemekte, her atıştırmalıkta Beyaz Kırmızı Emaye Mini Kase'nin sunduğu zarafeti ve kullanışlılığı yaşayacaksınız.

Ebat

Çap: 8 cm.
Yükseklik: 4 cm.

Emaye nedir?
Emaye, metal veya döküm bir malzemenin, üzerine eriyik camın dökülüp kaplandıktan sonra 800 oC gibi yüksek sıcaklıkta fırınlanmasıyla elde edilen cam bir malzemedir.


Emaye nasıl kullanılabilir, nasıl muhafaza edilebilir?

  • Mutfaklarımızda yanmaz-yapışmaz kaplama olarak bilinen birçok malzeme, aslında ocak üzerinde 280oC’ye ulaştığında içerisindeki zehirli kimyasalların salınımına başlar. Dolayısıyla bu kaplar sağlığa zararlıdır. Ancak emaye kaplı ürünler, bu kaplamaların aksine 800oC gibi yüksek sıcaklıklarda fırınlandığından, yapı itibariyle daha yüksek sıcaklıklarda kullanıma uygundur.
  • Emaye kaplamanın dayanıklılığı aynı zamanda mutfak araç ve gereçlerinin indüksiyon (elektrikli) ocaklar dâhil olmak üzere tüm ocaklarda kullanılmasını ve bulaşık makinesinde yıkandığında zarar görmemesini sağlar.
  • Emaye mutfak gereçleri çok işlevseldir. Günlük hayatınızda fırına giren camları nasıl kullanıyorsanız emayeleri de öyle kullanabilirsiniz.
  • Emaye kapta, yemeğinizi fırında veya ocakta pişirip ardından bulaşık makinasında rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Pişirme veya yemek hazırlığı sırasında karıştırmak için ahşap kullanmakta fayda var; kullanacağınız çok sert metaller emayenin yüzeyini çizebilir.

    Emaye kullanmanın avantajları nelerdir?
  • Mutfak gereçlerinin bir diğer faydası da ANTİBAKTERİYEL bir yüzeye sahip olmasıdır. Bu sayede özellikle saklama sırasında gıda maddelerinin daha uzun süre muhafaza edilmesini sağlar.
  • Emaye yüzeyinin pürüzsüz oluşu yıkanmasını kolaylaştırır. Böylece hem zamandan hem de deterjandan tasarruf etmenizi sağlar.
  • Emaye yüzeyinde yer alan katmanın hızlı ısı alışverişi sayesinde enerji tasarrufu da sağlamanıza katkıda bulunur.


Afiyet ve bereketle güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...

Teslimat:
Satın aldığınız ürünler 2 iş günü içerisinde kargoya verilir.

Ürün Açıklaması
Renk
Kırmızı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.