Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Beyaz Yeşil Emaye Tatlı Tabağı

Ürün Kodu : 100885-020
240,00 TL
240,00 TL
%0 İndirim
Daha Fazla Refikadan
Seçiniz :
Kargo Bedava
Beyaz Yeşil Emaye Tatlı Tabağı

Beyaz ve yeşilin zengin uyumunu yansıtan bu emaye tatlı tabağı, zarif sofralarınızın vazgeçilmezi olmaya aday. Yeşil kenar detayları, tabağın genel beyaz görünümünü canlandırıyor ve sofistike bir hava katıyor.

Emaye, yemeklerin ısısını eşit bir şekilde dağıtabildiği için mükemmel bir malzemedir. Bu özelliği sayesinde tatlılarınız her daim ideal sıcaklıkta ve kıvamda olacaktır. Ayrıca, emaye tabaklar kolayca temizlenebilir ve dayanıklıdırlar, bu nedenle uzun süreli kullanımlar için idealdirler.

Bu tatlı tabağı, hem geleneksel hem de modern tatlıları servis etmek için uygundur. Beyaz ve yeşilin kontrastı, tatlılarınızın renklerini ve dokularını daha belirgin hale getirecektir.

Ebat:
16 cm.

Emaye nedir?
Emaye, metal veya döküm bir malzemenin, üzerine eriyik camın dökülüp kaplandıktan sonra 800 oC gibi yüksek sıcaklıkta fırınlanmasıyla elde edilen cam bir malzemedir.


Emaye nasıl kullanılabilir, nasıl muhafaza edilebilir?

  • Mutfaklarımızda yanmaz-yapışmaz kaplama olarak bilinen birçok malzeme, aslında ocak üzerinde 280oC’ye ulaştığında içerisindeki zehirli kimyasalların salınımına başlar. Dolayısıyla bu kaplar sağlığa zararlıdır. Ancak emaye kaplı ürünler, bu kaplamaların aksine 800oC gibi yüksek sıcaklıklarda fırınlandığından, yapı itibariyle daha yüksek sıcaklıklarda kullanıma uygundur.
  • Emaye kaplamanın dayanıklılığı aynı zamanda mutfak araç ve gereçlerinin indüksiyon (elektrikli) ocaklar dâhil olmak üzere tüm ocaklarda kullanılmasını ve bulaşık makinesinde yıkandığında zarar görmemesini sağlar.
  • Emaye mutfak gereçleri çok işlevseldir. Günlük hayatınızda fırına giren camları nasıl kullanıyorsanız emayeleri de öyle kullanabilirsiniz.
  • Emaye kapta, yemeğinizi fırında veya ocakta pişirip ardından bulaşık makinasında rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Pişirme veya yemek hazırlığı sırasında karıştırmak için ahşap kullanmakta fayda var; kullanacağınız çok sert metaller emayenin yüzeyini çizebilir.

    Emaye kullanmanın avantajları nelerdir?
  • Mutfak gereçlerinin bir diğer faydası da ANTİBAKTERİYEL bir yüzeye sahip olmasıdır. Bu sayede özellikle saklama sırasında gıda maddelerinin daha uzun süre muhafaza edilmesini sağlar.
  • Emaye yüzeyinin pürüzsüz oluşu yıkanmasını kolaylaştırır. Böylece hem zamandan hem de deterjandan tasarruf etmenizi sağlar.
  • Emaye yüzeyinde yer alan katmanın hızlı ısı alışverişi sayesinde enerji tasarrufu da sağlamanıza katkıda bulunur.

Afiyet ve bereketle güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...

Teslimat:
Satın aldığınız ürünler 2 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Ürün Açıklaması
Renk
Yeşil
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.