Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Beyaz Sarı Emaye Dikdörtgen Meze Tabağı

Ürün Kodu : 101752-
390,00 TL
390,00 TL
%0 İndirim
Daha Fazla Refikadan
Kargo Bedava

Beyaz Sarı Emaye Dikdörtgen Meze Tabağı

Refika'dan Beyaz Sarı Emaye Dikdörtgen Meze Tabağı, modern sofraların vazgeçilmezi olan emaye serisinin en özel parçalarından biridir. Beyazın saflığına, sarının enerjik ve sıcak tonunun eklendiği bu tasarım, sofralarınıza hem şıklık hem de renk katar.

Dayanıklı emaye kaplama, bu tabağın hem uzun ömürlü hem de oldukça fonksiyonel olmasını sağlar. Emaye, yüksek sıcaklıklara, darbelere ve çizilmelere karşı tabağın dayanıklı olmasına yardımcı olur. Ayrıca, emaye yüzeyinin kolay temizlenen yapısı, kullanım sonrası pratiklik sunar.

Dikdörtgen şekli, özellikle meze ve aperatifler için idealdir. Farklı mezeleri aynı tabakta yan yana sunabilmeniz için geniş bir alan sunar. Beyaz Sarı Emaye Dikdörtgen Meze Tabağı, zeytinyağlılar, yoğurtlu mezeler, deniz ürünleri veya kızartmalar için mükemmel bir sunum aracıdır.

Sade ve şık tasarımı sayesinde, geleneksel Türk mezelerinden dünya mutfaklarına kadar geniş bir yelpazede yemekleri sunabilirsiniz. Beyaz Sarı Emaye Dikdörtgen Meze Tabağı, hem günlük kullanımınıza hem de özel günlerdeki sofralarınıza renk ve zarafet katacaktır. Bu tabak, estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek mükemmel bir sunum deneyimi vaat eder.

Ebat: 16 x 11 x 4 cm.

Emaye nedir?
Emaye, metal veya döküm bir malzemenin, üzerine eriyik camın dökülüp kaplandıktan sonra 800 oC gibi yüksek sıcaklıkta fırınlanmasıyla elde edilen cam bir malzemedir.


Emaye nasıl kullanılabilir, nasıl muhafaza edilebilir?

 • Mutfaklarımızda yanmaz-yapışmaz kaplama olarak bilinen birçok malzeme, aslında ocak üzerinde 280oC’ye ulaştığında içerisindeki zehirli kimyasalların salınımına başlar. Dolayısıyla bu kaplar sağlığa zararlıdır. Ancak emaye kaplı ürünler, bu kaplamaların aksine 800oC gibi yüksek sıcaklıklarda fırınlandığından, yapı itibariyle daha yüksek sıcaklıklarda kullanıma uygundur.
 • Emaye kaplamanın dayanıklılığı aynı zamanda mutfak araç ve gereçlerinin indüksiyon (elektrikli) ocaklar dâhil olmak üzere tüm ocaklarda kullanılmasını ve bulaşık makinesinde yıkandığında zarar görmemesini sağlar.
 • Emaye mutfak gereçleri çok işlevseldir. Günlük hayatınızda fırına giren camları nasıl kullanıyorsanız emayeleri de öyle kullanabilirsiniz.
 • Emaye kapta, yemeğinizi fırında veya ocakta pişirip ardından bulaşık makinasında rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Pişirme veya yemek hazırlığı sırasında karıştırmak için ahşap kullanmakta fayda var; kullanacağınız çok sert metaller emayenin yüzeyini çizebilir.Emaye kullanmanın avantajları nelerdir?

 • Mutfak gereçlerinin bir diğer faydası da ANTİBAKTERİYEL bir yüzeye sahip olmasıdır. Bu sayede özellikle saklama sırasında gıda maddelerinin daha uzun süre muhafaza edilmesini sağlar.
 • Emaye yüzeyinin pürüzsüz oluşu yıkanmasını kolaylaştırır. Böylece hem zamandan hem de deterjandan tasarruf etmenizi sağlar.
 • Emaye yüzeyinde yer alan katmanın hızlı ısı alışverişi sayesinde enerji tasarrufu da sağlamanıza katkıda bulunur.

  Afiyet ve bereketle güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...

  Teslimat:
  Satın aldığınız ürünler 2 iş günü içerisinde kargoya verilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.