Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Sarı Kordonlu Emaye Fırın Tepsisi

Ürün Kodu : 101003-005
460,00 TL
460,00 TL
%0 İndirim
Daha Fazla Refikadan
Daha Fazla Fırın Tepsileri
Seçiniz :
Kargo Bedava
Sarı Kordonlu Emaye Fırın Tepsisi

Enerji dolu ve neşeli bir renge sahip olan bu sarı kordonlu emaye fırın tepsisi, mutfaklarınıza sıcak ve canlı bir dokunuş katacaktır. Yüksek ısıya karşı dayanıklı olan emaye kaplama sayesinde yemeklerinizi eşit ve düzgün bir şekilde pişirebilirsiniz.

Tepsinin kordonlu tasarımı, yemeklerinizi karıştırmayı ve çevirmeyi kolaylaştırırken, aynı zamanda güzel bir sunum imkanı sağlar. Fırında çeşitli yemekler hazırlarken, özellikle kızartma, sote ve güveç gibi yemeklerde ideal bir kullanım sunar.

Sarı kordonlu emaye fırın tepsisi, hem kullanışlı bir mutfak gereci olmasının yanı sıra, mutfak dekorasyonunuza da estetik bir katkı sağlar. Kendi mutfağınızda kullanabileceğiniz gibi, mutfak eşyalarına değer veren sevdiklerinize de mükemmel bir hediye seçeneği olabilir. Mutfağınızın enerjisini yükseltecek bu fırın tepsisi ile yemek yapmak her zamankinden daha keyifli hale gelecek.

Ebat:
 28 cm.


Emaye nedir?
Emaye, metal veya döküm bir malzemenin, üzerine eriyik camın dökülüp kaplandıktan sonra 800 oC gibi yüksek sıcaklıkta fırınlanmasıyla elde edilen cam bir malzemedir.


Emaye nasıl kullanılabilir, nasıl muhafaza edilebilir?

  • Mutfaklarımızda yanmaz-yapışmaz kaplama olarak bilinen birçok malzeme, aslında ocak üzerinde 280oC’ye ulaştığında içerisindeki zehirli kimyasalların salınımına başlar. Dolayısıyla bu kaplar sağlığa zararlıdır. Ancak emaye kaplı ürünler, bu kaplamaların aksine 800oC gibi yüksek sıcaklıklarda fırınlandığından, yapı itibariyle daha yüksek sıcaklıklarda kullanıma uygundur.
  • Emaye kaplamanın dayanıklılığı aynı zamanda mutfak araç ve gereçlerinin indüksiyon (elektrikli) ocaklar dâhil olmak üzere tüm ocaklarda kullanılmasını ve bulaşık makinesinde yıkandığında zarar görmemesini sağlar.
  • Emaye mutfak gereçleri çok işlevseldir. Günlük hayatınızda fırına giren camları nasıl kullanıyorsanız emayeleri de öyle kullanabilirsiniz.
  • Emaye kapta, yemeğinizi fırında veya ocakta pişirip ardından bulaşık makinasında rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Pişirme veya yemek hazırlığı sırasında karıştırmak için ahşap kullanmakta fayda var; kullanacağınız çok sert metaller emayenin yüzeyini çizebilir.

    Emaye kullanmanın avantajları nelerdir?
  • Mutfak gereçlerinin bir diğer faydası da ANTİBAKTERİYEL bir yüzeye sahip olmasıdır. Bu sayede özellikle saklama sırasında gıda maddelerinin daha uzun süre muhafaza edilmesini sağlar.
  • Emaye yüzeyinin pürüzsüz oluşu yıkanmasını kolaylaştırır. Böylece hem zamandan hem de deterjandan tasarruf etmenizi sağlar.
  • Emaye yüzeyinde yer alan katmanın hızlı ısı alışverişi sayesinde enerji tasarrufu da sağlamanıza katkıda bulunur.

Afiyet ve bereketle güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...

Teslimat:
Satın aldığınız ürünler 2 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Ürün Açıklaması
Renk
Sarı
Materyal
Emaye
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.