Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Lacivert Kordonlu Emaye Fırın Tepsisi

Ürün Kodu : 101256-007
460,00 TL
460,00 TL
%0 İndirim
Daha Fazla Refikadan
Daha Fazla Fırın Tepsileri
Seçiniz :
Kargo Bedava

Lacivert Kordonlu Emaye Fırın Tepsisi

Lacivert Kordonlu Emaye Fırın Tepsisi, mutfakta olmazsa olmazlar arasında yer alır. İster et yemekleriniz, ister sebzeleriniz, hatta tatlılarınız için bile rahatlıkla kullanabileceğiniz bu fırın tepsisi, dayanıklı emaye malzemesi sayesinde uzun süreli kullanıma uygundur.

Lacivert renkteki bu tepsi, mutfakta işlerinizi kolaylaştırmanın yanı sıra sofralarınıza da şıklık katar. Kordonlu tasarımı, hem tepsinin dayanıklılığını artırır, hem de estetik bir görünüm sağlar.

Emaye tepsinin en güzel yanlarından biri de yemeklerin eşit ve hızlı bir şekilde pişmesini sağlamasıdır. Kolay temizlenme özelliği ile mutfakta geçirdiğiniz süreyi minimize eder. Bu ürün, hem kendiniz için ideal bir seçenek, hem de mutfak eşyalarını yenilemek isteyen sevdiklerinize güzel bir hediye alternatifi olabilir.

Ebat: 12 cm.

Emaye nedir?

Emaye, metal veya döküm bir malzemenin, üzerine eriyik camın dökülüp kaplandıktan sonra 800 oC gibi yüksek sıcaklıkta fırınlanmasıyla elde edilen cam bir malzemedir.


Emaye nasıl kullanılabilir, nasıl muhafaza edilebilir?

  • Mutfaklarımızda yanmaz-yapışmaz kaplama olarak bilinen birçok malzeme, aslında ocak üzerinde 280oC’ye ulaştığında içerisindeki zehirli kimyasalların salınımına başlar. Dolayısıyla bu kaplar sağlığa zararlıdır. Ancak emaye kaplı ürünler, bu kaplamaların aksine 800oC gibi yüksek sıcaklıklarda fırınlandığından, yapı itibariyle daha yüksek sıcaklıklarda kullanıma uygundur.
  • Emaye kaplamanın dayanıklılığı aynı zamanda mutfak araç ve gereçlerinin indüksiyon (elektrikli) ocaklar dâhil olmak üzere tüm ocaklarda kullanılmasını ve bulaşık makinesinde yıkandığında zarar görmemesini sağlar.
  • Emaye mutfak gereçleri çok işlevseldir. Günlük hayatınızda fırına giren camları nasıl kullanıyorsanız emayeleri de öyle kullanabilirsiniz.
  • Emaye kapta, yemeğinizi fırında veya ocakta pişirip ardından bulaşık makinasında rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Pişirme veya yemek hazırlığı sırasında karıştırmak için ahşap kullanmakta fayda var; kullanacağınız çok sert metaller emayenin yüzeyini çizebilir.


Emaye kullanmanın avantajları nelerdir?

  • Mutfak gereçlerinin bir diğer faydası da ANTİBAKTERİYEL bir yüzeye sahip olmasıdır. Bu sayede özellikle saklama sırasında gıda maddelerinin daha uzun süre muhafaza edilmesini sağlar.
  • Emaye yüzeyinin pürüzsüz oluşu yıkanmasını kolaylaştırır. Böylece hem zamandan hem de deterjandan tasarruf etmenizi sağlar.
  • Emaye yüzeyinde yer alan katmanın hızlı ısı alışverişi sayesinde enerji tasarrufu da sağlamanıza katkıda bulunur.


Afiyet ve bereketle güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...

Teslimat:
Satın aldığınız ürünler 2 iş günü içerisinde kargoya verilir.

Ürün Açıklaması
Renk
Lacivert
Materyal
Emaye
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.