Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Beyaz Lacivert Emaye Meze Tabağı

Ürün Kodu : 100910-007
210,00 TL
210,00 TL
%0 İndirim
Daha Fazla Refikadan
Seçiniz :
Beyaz Lacivert Emaye Meze Tabağı

Bu beyaz ve lacivert emaye meze tabağı, sofralarınıza sofistike bir dokunuş katmak için mükemmel bir seçim. Lacivert kenar detayları, tabağın genel beyaz görünümünü tamamlıyor ve dinamik bir görünüm sağlıyor.

Emaye, mükemmel ısı iletimi özelliği sayesinde yiyeceklerinizin ısısını eşit şekilde koruyarak, her lokmanın tam kıvamında olmasını sağlar. Emaye malzeme aynı zamanda kolay temizlenebilir ve dayanıklıdır, bu da bu tabağın uzun ömürlü bir kullanım sağlayacağı anlamına gelir.

Bu meze tabağı, çeşitli mezeleri ve aperatifleri sunmak için idealdir. Ayrıca, beyaz ve lacivertin etkileyici kontrastı, yemeklerinizi daha çekici ve davetkâr kılacak. 

Ebat: 12 cm.

Emaye nedir?
Emaye, metal veya döküm bir malzemenin, üzerine eriyik camın dökülüp kaplandıktan sonra 800 oC gibi yüksek sıcaklıkta fırınlanmasıyla elde edilen cam bir malzemedir.


Emaye nasıl kullanılabilir, nasıl muhafaza edilebilir?

  • Mutfaklarımızda yanmaz-yapışmaz kaplama olarak bilinen birçok malzeme, aslında ocak üzerinde 280oC’ye ulaştığında içerisindeki zehirli kimyasalların salınımına başlar. Dolayısıyla bu kaplar sağlığa zararlıdır. Ancak emaye kaplı ürünler, bu kaplamaların aksine 800oC gibi yüksek sıcaklıklarda fırınlandığından, yapı itibariyle daha yüksek sıcaklıklarda kullanıma uygundur.
  • Emaye kaplamanın dayanıklılığı aynı zamanda mutfak araç ve gereçlerinin indüksiyon (elektrikli) ocaklar dâhil olmak üzere tüm ocaklarda kullanılmasını ve bulaşık makinesinde yıkandığında zarar görmemesini sağlar.
  • Emaye mutfak gereçleri çok işlevseldir. Günlük hayatınızda fırına giren camları nasıl kullanıyorsanız emayeleri de öyle kullanabilirsiniz.
  • Emaye kapta, yemeğinizi fırında veya ocakta pişirip ardından bulaşık makinasında rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Pişirme veya yemek hazırlığı sırasında karıştırmak için ahşap kullanmakta fayda var; kullanacağınız çok sert metaller emayenin yüzeyini çizebilir.

    Emaye kullanmanın avantajları nelerdir?
  • Mutfak gereçlerinin bir diğer faydası da ANTİBAKTERİYEL bir yüzeye sahip olmasıdır. Bu sayede özellikle saklama sırasında gıda maddelerinin daha uzun süre muhafaza edilmesini sağlar.
  • Emaye yüzeyinin pürüzsüz oluşu yıkanmasını kolaylaştırır. Böylece hem zamandan hem de deterjandan tasarruf etmenizi sağlar.
  • Emaye yüzeyinde yer alan katmanın hızlı ısı alışverişi sayesinde enerji tasarrufu da sağlamanıza katkıda bulunur.

Afiyet ve bereketle güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...

Teslimat:
Satın aldığınız ürünler 2 iş günü içerisinde kargoya verilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.