Emayenin Çocuk Hali

Refikadan
Ürün Kodu: 100077
0 yorum
Fiyatı:
89,00 TL
Adet:
Not
:
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Hikayesi
 • Ödeme Seçenekleri
 • Öneri Kutusu
 • Çocuk Yemek Seti

  Bizler emaye ile büyüdük, şimdi sıra çocuklarımızda!
  Çocuklarımızın bazen dökerek yemesi bazen de kırıp dökmesinden endişe ederiz. Şehrin Çocuk Hali ekibi olarak Refikadan’dan Refika Birgül ile birlikte emayelerimizle çok kullanışlı bir set hazırladık! Emaye’nin Çocuk Hali setini hazırlarken çocukların kolayca yemek yemelerini sağlamayı ve renkleriyle onların iştahla yemek yemelerini sağlamayı amaçladık.

  Bu renkli emaye setinde; çocukların tabaktan yemek yerken üzerine dökmesini azaltacak derinlikte tabak, atıştırmalıklarını hep yanında taşıyabileceği kase, elinde kolayca tutabileceği kupa bulunuyor.Üstelik Şehrin Çocuk Hali olarak bu sete çocuklarınıza kolayca hazırlayabileceğiniz tarifler de ekledik!

  Beyaz Yeşil Emaye Tabak

  Boyutlar:
  Çap: 24 cm


  Beyaz Kırmızı Kase

  Boyutlar:
  Çap: 13 cm

  Beyaz Mavi Emaye Kupa

  Çap: 9.5 cm
 • Size bundan 15 yıl evvel klasik emaye yapan onlarca fabrika vardı fakat şu an bir elin parmaklarından az olduğunu söylesem?

  Biz hepsini araştırdık ve bunu gerçek anlamda yapabilen fabrikaları bulduk. 

  Satın alıp her kullandığınızda bu emeği hissetmenin değeri bambaşka.

  Emaye nedir nasıl üretilir? 

  Emaye, demir üzerine camın dökülüp, 800 derecenin üzerinde fırınlanmasıdır. Bu sebeptendir ki, sağlamdır ve uzun yıllar parlak kalır, tel vs gibi ürünlerle çizilmez. 

  Emayeleri nerede, nasıl kullanabilirsiniz? 

  Günlük hayatınızda fırına giren camları nasıl kullanıyorsanız emayeleri de öyle kullanabilirsiniz. Emaye kapta yemeğinizi fırında pişirip ardından bulaşık makinasında rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Masanızda ise istediğiniz her şey için kullanabilirsiniz. 

  Benim ocağımın önünde her zaman karabiber, tuz ve pul biber emaye kaselerde durur. 

  Emaye yemek tabaklarında yemek benim için bir keyiftir. 

  Kekler, börekler ve tartlar emaye kaplarda nefis pişer.

  Emaye kapta, buzdolabında duran bir yemeği rahatlıkla ocağın üzerine koyup, ısıtabilirsiniz.  

  Emaye sağlıklıdır.

  Çok uzun zamandır bir inanış yaygınlaştı ki emaye sağlıksızdır. Bu şehir efsanesinin bir versiyonu da aslen zeytinyağı için çıktı. Marshall yardımı yıllarında ayçiçek yağının Türkiye’de üretimini artırmak için zeytinyağı kötülendi. Hatta eski bir türküye yeni sözler yazılarak “zeytinyağlı yiyemem aman basma da fistan giyemem aman” denerek zeytinyağı hakir gösterildi. 

  Gerek teflon gerekse farklı pişirme malzemelerine yer açılabilmesi adına, yıllardır hayatımızda olan emaye kenara atıldı. 

  Oysa emaye camdır ve oldukça sağlıklıdır. Yapışmaz birçok tavayı bulaşık makinasına koyamazsınız ancak emayede böyle bir sorun yok. 800 derecenin üzerinde pişmiş olduğu için bu sıcaklıklara çıkmadıkça deforme olmaz. 

  Emayeye, kırılıp deforme olmaması için bir cam titizliğiyle bakmak gerekir. Zira bir parçası kırılırsa kullanmamak gerekir. Tabii kırılması ise ancak sert darbelerle mümkün olacaktır. 

  Hayalimiz emaye üreticimizi bu şekilde hazırladığı üretimle çok mutlu etmek ve son kalan zanaatkarların işlerine tekrar geri dönmelerine katkıda bulunmak. 

  Avrupa’da yeniden popüler olmaya başlayan emayeleri memleketimizde de tekrar keşfetmemiz mümkün. 

  Bakımı nasıl yapılır? 

  Emayeleri bulaşık makinasında yıkayabilirsiniz. 

  Pişirme veya yemek hazırlığı sırasında karıştırmak için ahşap kullanmakta fayda var; kullanacağınız çok sert metaller emayenin yüzeyini çizebilir.

  Saklarken aralarına bir ayraç koyabilirsiniz. 

Yorumlar (0 yorum var):
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.