Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Beyaz Yeşil Emaye Kare Kase

Ürün Kodu : 100538-020
290,00 TL
290,00 TL
%0 İndirim
Daha Fazla Refikadan
Seçiniz :
Kargo Bedava

Beyaz Yeşil Emaye Kare Kase

Refika'dan Beyaz Yeşil Emaye Kare Kase, sofralarınıza ferahlık ve canlılık katacak. Yeşilin enerjisi ve beyazın asaletini birleştiren bu kase, her tür yemekte sizlere eşlik edecek. İster salata, ister meze, ister tatlı için kullanın, bu kase yemeklerinizi lezzetli ve estetik bir şekilde sunmanıza yardımcı olacak.

Emaye, ısıyı eşit bir şekilde dağıtarak yemeklerinizin her zaman tam kıvamında olmasını sağlar. Aynı zamanda kolay temizlenebilir ve dayanıklı bir malzeme olan emaye, mutfakta sıkça kullanılan bir ürün olmaya aday.

Hem günlük kullanımda, hem de özel davetlerde misafirlerinize sunabileceğiniz bu şık kase, sofralarınızın vazgeçilmezi olacak. Beyaz Yeşil Emaye Kare Kase ile yemeklerinizin lezzetine lezzet katın, sofralarınızı canlandırın!

Ebat:
 12 cm.


Emaye nedir?

  • Emaye, metal veya döküm bir malzemenin, üzerine eriyik camın dökülüp kaplandıktan sonra 800 oC gibi yüksek sıcaklıkta fırınlanmasıyla elde edilen cam bir malzemedir.
  • Emaye nasıl kullanılabilir, nasıl muhafaza edilebilir?
  • Mutfaklarımızda yanmaz-yapışmaz kaplama olarak bilinen birçok malzeme, aslında ocak üzerinde 280oC’ye ulaştığında içerisindeki zehirli kimyasalların salınımına başlar. Dolayısıyla bu kaplar sağlığa zararlıdır. Ancak emaye kaplı ürünler, bu kaplamaların aksine 800oC gibi yüksek sıcaklıklarda fırınlandığından, yapı itibariyle daha yüksek sıcaklıklarda kullanıma uygundur.
  • Emaye kaplamanın dayanıklılığı aynı zamanda mutfak araç ve gereçlerinin indüksiyon (elektrikli) ocaklar dâhil olmak üzere tüm ocaklarda kullanılmasını ve bulaşık makinesinde yıkandığında zarar görmemesini sağlar.
  • Emaye mutfak gereçleri çok işlevseldir. Günlük hayatınızda fırına giren camları nasıl kullanıyorsanız emayeleri de öyle kullanabilirsiniz.
  • Emaye kapta, yemeğinizi fırında veya ocakta pişirip ardından bulaşık makinasında rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Pişirme veya yemek hazırlığı sırasında karıştırmak için ahşap kullanmakta fayda var; kullanacağınız çok sert metaller emayenin yüzeyini çizebilir.

Emaye kullanmanın avantajları nelerdir?
  • Mutfak gereçlerinin bir diğer faydası da ANTİBAKTERİYEL bir yüzeye sahip olmasıdır. Bu sayede özellikle saklama sırasında gıda maddelerinin daha uzun süre muhafaza edilmesini sağlar.
  • Emaye yüzeyinin pürüzsüz oluşu yıkanmasını kolaylaştırır. Böylece hem zamandan hem de deterjandan tasarruf etmenizi sağlar.
  • Emaye yüzeyinde yer alan katmanın hızlı ısı alışverişi sayesinde enerji tasarrufu da sağlamanıza katkıda bulunur.

Afiyet ve bereketle güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...

Teslimat:
Satın aldığınız ürünler 2 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Ürün Açıklaması
Renk
Yeşil
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.