Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Beyaz Yeşil Emaye Büyük Dikdörtgen Tabak

Ürün Kodu : 101741-
500,00 TL
500,00 TL
%0 İndirim
Daha Fazla Refikadan
Seçiniz :
Kargo Bedava

Beyaz Yeşil Emaye Büyük Dikdörtgen Tabak

Refika'dan Beyaz Yeşil Emaye Büyük Dikdörtgen Tabak, sofistike bir estetikle tasarlanmış, mükemmel bir sunum aracıdır. Beyazın saf ve zarif tonları, tabak yüzeyindeki emaye kaplamayla buluşarak pürüzsüz bir doku oluştururken, tabağın kenarlarındaki yeşil tonlar ise doğanın huzur veren renklerini sofralarınıza taşıyor.

Bu büyük dikdörtgen tabak, ana yemeklerden salatalara, soğuk mezelerden sıcak atıştırmalıklara kadar birçok farklı sunuma ev sahipliği yapabilir. Emaye kaplamanın sağladığı dayanıklılık sayesinde, tabak uzun yıllar boyunca ilk günkü şıklığıyla kullanıma uygundur. Hafifliği ve dayanıklı yapısıyla saklama ve taşıma kolaylığı sunan bu ürün, aynı zamanda leke tutmayan yüzeyi sayesinde kolayca temizlenebilir.

Beyaz Yeşil Emaye Büyük Dikdörtgen Tabak, hem günlük kullanımlarınız için hem de özel günlerde misafirlerinizle birlikte keyifli anlar biriktirmeniz için idealdir. Geleneksel emaye tabakların modern bir yorumu olan bu tabak, her türlü sofrada fark yaratmanızı sağlar. Sadece fonksiyonelliğiyle değil, aynı zamanda estetik tasarımıyla da mutfakta ve sofrada vazgeçilmez bir parça haline gelecektir.

Ebat: 26 x 18 x 4 cm.

Emaye nedir?
Emaye, metal veya döküm bir malzemenin, üzerine eriyik camın dökülüp kaplandıktan sonra 800 oC gibi yüksek sıcaklıkta fırınlanmasıyla elde edilen cam bir malzemedir.


Emaye nasıl kullanılabilir, nasıl muhafaza edilebilir?

 • Mutfaklarımızda yanmaz-yapışmaz kaplama olarak bilinen birçok malzeme, aslında ocak üzerinde 280oC’ye ulaştığında içerisindeki zehirli kimyasalların salınımına başlar. Dolayısıyla bu kaplar sağlığa zararlıdır. Ancak emaye kaplı ürünler, bu kaplamaların aksine 800oC gibi yüksek sıcaklıklarda fırınlandığından, yapı itibariyle daha yüksek sıcaklıklarda kullanıma uygundur.
 • Emaye kaplamanın dayanıklılığı aynı zamanda mutfak araç ve gereçlerinin indüksiyon (elektrikli) ocaklar dâhil olmak üzere tüm ocaklarda kullanılmasını ve bulaşık makinesinde yıkandığında zarar görmemesini sağlar.
 • Emaye mutfak gereçleri çok işlevseldir. Günlük hayatınızda fırına giren camları nasıl kullanıyorsanız emayeleri de öyle kullanabilirsiniz.
 • Emaye kapta, yemeğinizi fırında veya ocakta pişirip ardından bulaşık makinasında rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Pişirme veya yemek hazırlığı sırasında karıştırmak için ahşap kullanmakta fayda var; kullanacağınız çok sert metaller emayenin yüzeyini çizebilir.

Emaye kullanmanın avantajları nelerdir?
 • Mutfak gereçlerinin bir diğer faydası da ANTİBAKTERİYEL bir yüzeye sahip olmasıdır. Bu sayede özellikle saklama sırasında gıda maddelerinin daha uzun süre muhafaza edilmesini sağlar.
 • Emaye yüzeyinin pürüzsüz oluşu yıkanmasını kolaylaştırır. Böylece hem zamandan hem de deterjandan tasarruf etmenizi sağlar.
 • Emaye yüzeyinde yer alan katmanın hızlı ısı alışverişi sayesinde enerji tasarrufu da sağlamanıza katkıda bulunur.

  Afiyet ve bereketle güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...

  Teslimat:
  Satın aldığınız ürünler 2 iş günü içerisinde kargoya verilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.