Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Beyaz Lacivert Emaye Tabak

Ürün Kodu : 100907-023
250,00 TL
250,00 TL
%0 İndirim
Daha Fazla Refikadan
Daha Fazla Tabaklar
Seçiniz :
Kargo Bedava
Beyaz Lacivert Emaye Tabak

Bu beyaz ve lacivert emaye tabak, sofralarınıza şıklık ve asalet katacak. 

Emaye, yiyeceklerinizi eşit ve düzgün bir şekilde ısıtma yeteneği sayesinde her yemeğinizi tam kıvamında servis etmenizi sağlar. Kolay temizlenebilir ve uzun ömürlü olması, bu tabağın mutfakta uzun süre kullanılacağının garantisi.

Bu tabak, çeşitli yemekleri servis etmek için idealdir, ister bir ana yemek, ister bir salata veya meze. Ayrıca, beyaz ve lacivertin kontrastı, yemeklerinizi daha davetkâr ve estetik bir şekilde sunmanıza yardımcı olur. Bu beyaz ve lacivert emaye tabakla, sofralarınıza bir parça elegans ve zarafet ekleyin.

Ebat:
 21 cm.


Emaye nedir?
Emaye, metal veya döküm bir malzemenin, üzerine eriyik camın dökülüp kaplandıktan sonra 800 oC gibi yüksek sıcaklıkta fırınlanmasıyla elde edilen cam bir malzemedir.

Emaye nasıl kullanılabilir, nasıl muhafaza edilebilir?

 • Mutfaklarımızda yanmaz-yapışmaz kaplama olarak bilinen birçok malzeme, aslında ocak üzerinde 280oC’ye ulaştığında içerisindeki zehirli kimyasalların salınımına başlar. Dolayısıyla bu kaplar sağlığa zararlıdır. Ancak emaye kaplı ürünler, bu kaplamaların aksine 800oC gibi yüksek sıcaklıklarda fırınlandığından, yapı itibariyle daha yüksek sıcaklıklarda kullanıma uygundur.
 • Emaye kaplamanın dayanıklılığı aynı zamanda mutfak araç ve gereçlerinin indüksiyon (elektrikli) ocaklar dâhil olmak üzere tüm ocaklarda kullanılmasını ve bulaşık makinesinde yıkandığında zarar görmemesini sağlar.
 • Emaye mutfak gereçleri çok işlevseldir. Günlük hayatınızda fırına giren camları nasıl kullanıyorsanız emayeleri de öyle kullanabilirsiniz.
 • Emaye kapta, yemeğinizi fırında veya ocakta pişirip ardından bulaşık makinasında rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Pişirme veya yemek hazırlığı sırasında karıştırmak için ahşap kullanmakta fayda var; kullanacağınız çok sert metaller emayenin yüzeyini çizebilir.


Emaye kullanmanın avantajları nelerdir?

 • Mutfak gereçlerinin bir diğer faydası da ANTİBAKTERİYEL bir yüzeye sahip olmasıdır. Bu sayede özellikle saklama sırasında gıda maddelerinin daha uzun süre muhafaza edilmesini sağlar.
 • Emaye yüzeyinin pürüzsüz oluşu yıkanmasını kolaylaştırır. Böylece hem zamandan hem de deterjandan tasarruf etmenizi sağlar.
 • Emaye yüzeyinde yer alan katmanın hızlı ısı alışverişi sayesinde enerji tasarrufu da sağlamanıza katkıda bulunur.

  Afiyet ve bereketle güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...

  Teslimat:
  Satın aldığınız ürünler 2 iş günü içerisinde kargoya verilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.