Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Beyaz Kırmızı Emaye Kare Kase

Ürün Kodu : 100490-018
290,00 TL
290,00 TL
%0 İndirim
Daha Fazla Refikadan
Daha Fazla Çok Satanlarrrrr
Seçiniz :
Kargo Bedava

Beyaz Kırmızı Emaye Kare Kase

Beyaz ve kırmızının zarif birleşimi ile öne çıkan bu emaye kare kase, sofralarınıza sade ve şık bir hava katmak için mükemmel bir seçenek. Kırmızı kenar detayı, beyazın asaletini tamamlayarak tabağa dinamik bir görünüm kazandırıyor.

Emaye, mükemmel ısı iletimi özelliği sayesinde yemeklerinizi eşit ve düzgün bir şekilde ısıtarak, her lokmanın tam kıvamında olmasını sağlar. Ayrıca, emaye malzeme kolay temizlenebilir ve uzun ömürlüdür, bu da bu kasenin mutfakta uzun süre dayanacağı anlamına gelir.

Kase, çorba, salata, meze ve hatta tatlı gibi birçok farklı yemeği servis etmek için idealdir. Ayrıca, bu kase sadece kullanışlı olmakla kalmaz, aynı zamanda sofranızı da süsler. Beyaz ve kırmızının kontrastı, yemeklerinizi daha da lezzetli ve davetkar gösterir. 

Ebat:
 12 cm.


Emaye nedir?

  • Emaye, metal veya döküm bir malzemenin, üzerine eriyik camın dökülüp kaplandıktan sonra 800 oC gibi yüksek sıcaklıkta fırınlanmasıyla elde edilen cam bir malzemedir.
  • Emaye nasıl kullanılabilir, nasıl muhafaza edilebilir?
  • Mutfaklarımızda yanmaz-yapışmaz kaplama olarak bilinen birçok malzeme, aslında ocak üzerinde 280oC’ye ulaştığında içerisindeki zehirli kimyasalların salınımına başlar. Dolayısıyla bu kaplar sağlığa zararlıdır. Ancak emaye kaplı ürünler, bu kaplamaların aksine 800oC gibi yüksek sıcaklıklarda fırınlandığından, yapı itibariyle daha yüksek sıcaklıklarda kullanıma uygundur.
  • Emaye kaplamanın dayanıklılığı aynı zamanda mutfak araç ve gereçlerinin indüksiyon (elektrikli) ocaklar dâhil olmak üzere tüm ocaklarda kullanılmasını ve bulaşık makinesinde yıkandığında zarar görmemesini sağlar.
  • Emaye mutfak gereçleri çok işlevseldir. Günlük hayatınızda fırına giren camları nasıl kullanıyorsanız emayeleri de öyle kullanabilirsiniz.
  • Emaye kapta, yemeğinizi fırında veya ocakta pişirip ardından bulaşık makinasında rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Pişirme veya yemek hazırlığı sırasında karıştırmak için ahşap kullanmakta fayda var; kullanacağınız çok sert metaller emayenin yüzeyini çizebilir.


Emaye kullanmanın avantajları nelerdir?

  • Mutfak gereçlerinin bir diğer faydası da ANTİBAKTERİYEL bir yüzeye sahip olmasıdır. Bu sayede özellikle saklama sırasında gıda maddelerinin daha uzun süre muhafaza edilmesini sağlar.
  • Emaye yüzeyinin pürüzsüz oluşu yıkanmasını kolaylaştırır. Böylece hem zamandan hem de deterjandan tasarruf etmenizi sağlar.
  • Emaye yüzeyinde yer alan katmanın hızlı ısı alışverişi sayesinde enerji tasarrufu da sağlamanıza katkıda bulunur.


Afiyet ve bereketle güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...

Teslimat:
Satın aldığınız ürünler 2 iş günü içerisinde kargoya verilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.